biuro@net-an.pl 504 247 247
Newsy
Apel o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z rozsyłaną korespondencją mailową
21 lipca 2015
0

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z rozsyłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej korespondencją mailową przez osobę bądź osoby podszywające się pod organy egzekucji sądowej.
Wiadomość zatytułowana „Wiadomość od komornika Marty Jutrzenki” przekazywana jest z adresu: marta.jutrzenka@interia.pl przez osobę lub osoby podające się za „Komornika Sądowego działającego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotów Martę Jutrzenka”.
W treści wiadomości zawarte są informacje o rzekomo wydanym wyroku przez Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa wraz z plikiem do pobrania, który stanowić ma fotokopię tegoż wyroku. W istocie załącznik stanowić może nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych.
Jednocześnie informujemy, iż przy tutejszym Sądzie nie działa i nigdy nie działał Komornik Sądowy Marta Jutrzenka.
W związku z powyższym należy zachować szczególną ostrożność, w szczególności w zakresie pobierania bądź uruchamiania plików pochodzących ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

źródło: http://www.warszawa.so.gov.pl/aktualnosci.1029/items/apel-o-zachwanie-szczegolnej-ostroznosci-w-zwiazku-z-rozsylana-korespondencja-mailowa.html