biuro@net-an.pl 504 247 247
Bez kategorii
NOWOŚĆ – RADEON™ RX 470 GAMING X
4 sierpnia 2016
0

MSI przedstawiła serię nowych kart graficznych bazujących na architekturze RX 470 Polaris firmy AMD. Dwa nowe modele kart graficznych MSI, Radeon™ RX 470 GAMING X 8G oraz Radeon™ RX 470  GAMING X 4G, wyposażono w wyjątkowy system chłodzenia Twin Frozr VI. Pozwala on utrzymać wykonany w 14-nanometrym procesie technologicznym wykorzystującym tranzystory FinFET układ graficzny, w dużo niższej temperaturze niż kiedykolwiek wcześniej. Znacznie niższa temperatura pracy pozwala zwiększyć prędkości taktowania rdzenia i pamięci, a przez co  podnieść wydajności w grach uruchomionych w rozdzielczości HD i w środowisku VR.

Przyciągające wzrok, dobrze znane kształty systemu chłodzenia Twin Frozr podkreślono, wykorzystując ułożone w pierścień ognisto-czerwone diody, które przeświecają przez pokrywę osłaniającą radiator. Umieszczone na górnej krawędzi karty gamingowe logo smoka MSI, podświetlone zostało diodami LED RGB. Kolor oświetlenia logotypu można wybrać spośród liczącej 16,8 mln palety barw w taki sposób, aby pasował do nastroju gracza lub pozostałych elementów komputera. Zupełnie nowa, 6-fazowa konstrukcja płytki drukowanej korzysta z komponentów czwartej klasy militarnej (Military Class 4), dzięki czemu, a także za sprawą zastosowania 8-pinowego złącza zasilającego, pozwala zwiększyć potencjał karty związany z jej podkręcaniem i w ten sposób toruje drogę do osiągnięcia maksimum jej wydajnościowych możliwości.

System chłodzący
TWIN FROZR VI

2016-05_gtx1080_launch_003Nowy system chłodzący TWIN FROZR VI firmy MSI podnosi poprzeczkę związaną z konstrukcją powietrznych systemów chłodzenia wykorzystywanych w kartach graficznych. TORX 2.0 jest udoskonaloną wersją opatentowanej technologii wentylatorów TORX, dzięki której wentylator jest w stanie wytworzyć większe o 22% ciśnienie tłoczonego powietrza i w ten sposób zwiększona zostaje wydajność chłodzenia, przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu. Nowe wentylatory są wyposażone w dwurzędowe łożyska kulkowe po to, aby zapewnić długotrwałą, płynną i cichą pracę.

Połączone z ogromnym radiatorem 8-milimetrowe, miedziane ciepłowody (ang. heat pipes) charakteryzują się u swojej podstawy kwadratowym przekrojem, dzięki czemu w optymalny sposób odprowadzają ciepło z niklowanej, litej miedzianej płytki bazowej, która styka się z chłodzonym układem. Ciepłowody, w połączeniu z najwyższej jakości pastą termoprzewodzącą, zaaplikowaną na powierzchni chipa w kształcie litery X, pozwalają utrzymać obudowę układu Polaris w odpowiedniej temperaturze.

vga_rx470-gamingx

ARMOR

Zarówno Radeon™ RX 470, jak i jego mocniejszy brat, Radeon™ RX 480 korzystający również z architektury Polaris, będą dostępne w czarno-białej wersji wzorniczej zainspirowanej zaawansowanym opancerzeniem. MSI Radeon™ RX 480 oraz RX 470 z serii ARMOR, bo o nich mowa. To idealne karty dla graczy i moderów szukających czegoś zupełnie innego i wyjątkowego. Nowy system chłodzący ARMOR 2X wykorzystuje opatentowaną technologię wentylatorów TORX, którą znaleźć można również w nagradzanych kartach graficznych TWIN FROZR V. Za jego sprawą oraz dzięki zaawansowanej kontroli przepływu powietrza w znaczący sposób zwiększona została wydajność chłodzenia. W sytuacji kiedy obciążenie systemu nie jest zbyt duże, np. przy przeglądaniu stron internetowych, czy graniu w mało wymagające gry, technologia MSI Zero Frozr zatrzymuje wentylatory i w ten sposób karta graficzna w ogóle nie generuje hałasu.

2016-08_vga_rx470-gamingx_003

Wciągające wrażenia w wirtualnej rzeczywistości

Dzięki zwiększonemu realizmowi światów VR, generowanych przez karty z serii Radeon™ RX 470 z zaimplementowaną technologią LiquidVR™, użytkownik może dosłownie zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości. Zaletą asynchronicznych shaderów wykorzystanych w kartach graficznych z rodziny Radeon RX jest to, że pozwalają one na jednoczesne wykonywanie w czasie rzeczywistym operacji graficznych, obliczeniowych i działań związanych z przetwarzaniem danych w pamięci.

Aplikacja MSI Gaming App

2016-05_gtx1080_launch_003W zależności od potrzeb, oprogramowanie MSI Gaming pozwala graczom szybko przełączać się pomiędzy wydajnością w trybie Overclockingu, trybie Gier oraz trybie Cichym. Najnowsza wersja aplikacji MSI Gaming App dysponuje funkcją One-click to VR, która natychmiast optymalizuje komputer w taki sposób, aby zapewniał on użytkownikom najlepsze wrażenia w wirtualnej rzeczywistości.

Aplikacja dysponuje również całym szeregiem wyjątkowych funkcji, takich jak EyeRest, która poprawia jakość obrazu, czy Dragon Eye pozwalająca bezpośrednio na ekranie podczas gry oglądać filmy z serwisu YouTube lub z innego źródła streamingu wideo. Nie mniej ważną funkcją programu MSI Gaming App, jest zakładka z opcjami sterowania podświetleniem LED, która pozwala z kolei graczom wybrać jeden z pięciu unikatowych trybów oświetleniowych i w ten sposób stworzyć właściwą atmosferę do aktualnie prowadzonej rozgrywki za pomocą jednego kliknięcia.

Dostępność: Karty graficzne z serii MSI Radeon™ RX 470 GAMING X dostępne będą w sklepach na całym świecie pod koniec sierpnia 2016 r. Modele z serii MSI Radeon™ RX 470 oraz RX 480 ARMOR w ogólnoświatowej sprzedaży dostępne będą we wrześniu 2016 r.